NEWSLETTER

  http://www.podstudovatobchod.sk/

  SAMO je členom

  EuroCommerce logo RUZ logo
  Tlačové správy

  Pri lockdowne by sa malo myslieť aj na špecializované predajne potravín

  Zdroj: 16.12.2020; TASR; ekonomický servis

  13:29 – Bratislava 16. decembra (TASR) – V súvislosti s plánovanými opatreniami počas avizovaného lockdownu by sa pri príprave vykonávacích vyhlášok malo myslieť na špecializované potravinárske predajne. Uviedla to Jana Venhartová, riaditeľka Potravinárskej komory Slovenska (PKS).

  „Na základe skúseností z prvej vlny pandémie sme mali veľké problémy pri otvorených špecializovaných predajniach. Popri pekárňach, mäsiarstvach a podnikových predajniach je potrebné myslieť na to, že aj cukrárne pri pultovom predaji, pivotéky a vinotéky predávajú potraviny, a preto by mali zostať pre spotrebiteľov otvorené,“ spresnila Venhartová.

  Zdôraznila, že v rámci prijímaných opatrení je potrebné zohľadniť aj obmedzenie otváracích hodín počas sviatkov, a preto PKS navrhuje, aby sa na špecializované predajne nevzťahovali povinnosti vyhradenia hodín pre seniorov. Počet zákazníkov v predajniach je totiž obmedzený a podľa názoru PKS bude dostačujúce, pokiaľ budú mať zákazníci v dôchodkovom veku prednosť pri vstupe do predajne.

  Potravinári sú zároveň toho názoru, že v rámci predajní predávajúcich potraviny by mal byť umožnený predaj aj nepotravinového tovaru. „V otázke možnosti predaja nepotravinového tovaru v maloobchodných predajniach predávajúcich potraviny sa zhodujeme s názormi Zväzu obchodu Slovenskej republiky a Slovenskej aliancie moderného obchodu,“ dodala Venhartová.