Nakupovanie POTRAVÍN NA SPLÁTKY? Poznáme odpoveď! Mnohých z vás prekvapí

Dátum: 12. septembra 2022

Zdroj: TASR/František Iván

Zdroj: TASR/František Iván

Potraviny, energie, náklady na bývanie. Tri najdôležitejšie položky, ktoré v súčasnosti maximálne zamestnávajú takmer všetky slovenské rodiny. Mnohí si kladú otázku – ako to všetko utiahnuť? Aj preto sa v spoločnosti hovorí o potravinách na splátky. V zahraničí je to už bežná prax.

Autá, počítače, nábytok alebo domáce spotrebiče – to všetko si Slováci kupujú na splátky. Ale potraviny? To tu ešte nebolo. V Británii je to už realita. „Britská sieť supermarketov Iceland Foods tento týždeň oznámila, že z dôvodu rastúcich životných nákladov, zákazníkom umožní nakupovať potraviny na splátky. Firma ľuďom ponúkne bezúročné pôžičky v hodnote 100 libier (asi 118,5 eur) vo forme platobných kariet do svojich obchodov. Zákazníci následne budú pôžičky splácať po desiatich librách týždenne,“ informovala agentúra Bloomberg.

Aj v Čechách je táto téma horúca. Napríklad online supermarket rohlik.cz naozaj zvažuje zavedenie možnosti nákupu potravín na splátky. „Aktuálne riešime konkrétne kroky realizácie. Cítime, že v čase krízy musíme našim zákazníkom vyjsť v ústrety. Neustále hľadáme spôsoby, ako urobiť nákup u nás výhodný a cenovo udržateľný,“ povedala pre trend.sk hovorkyňa internetového obchodu, Lucia Volfová.

A ako to bude na Slovensku? O vyjadrenie sme požiadali predsedu Slovenskej asociácie moderného obchodu, Martina Krajčoviča. “Obchodníci združení v našej asociácii neplánujú zavádzať splátkový predaj potravín, ani sa touto možnosťou v rámci asociácie nezaoberáme,” povedal.

Na Slovensku má asociácia moderného obchodu približne 800 maloobchodných a 6 veľkoobchodných prevádzok.