Aj v budúcom školskom roku 2018/2019 pozývajú medzinárodné obchodné reťazce združené v SAMO nových žiakov do duálneho vzdelávania pre oblasť obchodu

Dátum: 18. januára 2018

Členovia Slovenskej aliancie moderného obchodu, 6 medzinárodných obchodných reťazcov – Billa, dm drogeriemarkt, Kaufland, Lidl, Metro a Tesco – v roku 2015 vstúpili do duálneho vzdelávania a dnes vychovávajú svojich budúcich kolegov na 11 stredných odborných školách po celom Slovensku – v Bratislave, Nitre, Trenčíne, Novom Meste nad Váhom, Žiline, Poprade, Prešove, Košiciach, Vranove nad Topľou, Zvolene a Nových Zámkoch. A priestor pre ďalších študentov je stále veľký.

Obchod je po priemysle druhým najväčším zamestnávateľom na Slovensku. Neustále modernizuje svoje pracovné prostredie, ktoré je čoraz atraktívnejšie pre mladých ľudí, a ponúka zaujímavé mzdové a pracovné podmienky pre zamestnancov a mladú generáciu. Vďaka neustálemu rozvoju, modernizácii a rozširovaniu siete predajní obchodných reťazcov vo všetkých regiónoch Slovenska obchodníci pociťujú nedostatok kvalitných zamestnancov. Dnes už práca v obchode prináša výborný potenciál odbornosti, špecializácie, práce s modernými technológiami, ako aj skvelé príležitosti kariérneho a manažérskeho rastu a to aj pre mladých ľudí.

Duálne vzdelávanie so zahraničnými obchodnými reťazcami prináša žiakom veľa výhod:

  • štúdium bude zaujímavejšie a zábavnejšie – až 50 % času strávi študent na praxi,
  • bude prínosné aj pre jeho budúcu kariéru, všetko si vyskúša priamo v predajni v rámci praxe,
  • svojho partnera pre odbornú prax si vyberie sám už pred prijímačkami na strednú školu;
  • zažije školenia a workshopy medzi tými najlepšími;
  • začne zarábať už počas školy;
  • dostane aj príspevok na stravu, ubytovanie, či cestovanie,  pracovné oblečenie a pomôcky sú samozrejmosťou;
  • po skončení štúdia bude mať istotu pracovného miesta,
  • maturita nemusí byť pre neho konečná stanica, v štúdiu pre oblasť obchodu môže pokračovať aj na vysokej škole;
  • a tí najlepší sa môžu tešiť na rýchly kariérny rast.

Bližšie informácie o podmienkach duálneho vzdelávania v partnerstve s členmi SAMO nájdete na stránke www.podstudovatobchod.sk alebo sa nás spýtajte na adrese dualko@modernyobchod.sk.

SAMO_Pod_studovat_obchod_letak_strana 1

SAMO_Pod studovat obchod_letak_strana 2