Duálne vzdelávanie v obchode je príležitosťou pre vaše dieťa

Dátum: 20. marca 2019

Zdroj: www.topky.sk Dátum: 19.03.2019
https://www.topky.sk/cl/1000991/1779213/Dualne-vzdelavanie-v-obchode-je-prilezitostou-pre-vase-dieta
Hľadáte strednú školu, v ktorej vaše dieťa nestrávi 4 roky len v lavici, ale bude sa učiť od najlepších, naberie prax, získa finančnú podporu a po maturite bude mať istotu zamestnania?

Medzinárodné obchodné reťazce Billa, dm drogerie markt, Kaufland, Lidl, Metro a Tesco, združené v Slovenskej aliancii moderného obchodu (SAMO), si už od roku 2015 vychovávajú budúcich kolegov v rámci duálneho vzdelávania. A hľadajú ďalších viac ako 600 žiakov.

Duálne vzdelávanie je pre mladých ľudí najlepšou cestou k profesii aj v sektore obchodu. Po 4 rokoch štúdia a zároveň praxe sú pripravení nielen na bežnú pracovnú náplň obchodného pracovníka, ale aj stredného manažmentu v obchodných prevádzkach. Vyššia kvalifikácia znamená pre absolventa duálu aj lepšie mzdové ohodnotenie. V priebehu 2-3 rokov po skončení štúdia môže u členov SAMO v priemere dosiahnuť brutto mzdu cez 1300 eur, čo je o 32 % viac ako priemerná mzda v slovenskom hospodárstve.

PREČO DUÁL V OBCHODE

Duál v odbore obchodný pracovník alebo skladový operátor prinesie vášmu dieťaťu nielen istotu zamestnania a adekvátneho mzdového ohodnotenia, ale aj:

+ Štúdium bude zaujímavejšie – až 50 % času na praxi v predajni alebo v logistickom centre.

+ Partnera pre odbornú prax si vyberie sám.

+ Začne zarábať už počas školy.

+ Dostane príspevok na stravu, ubytovanie, či cestovanie. Pracovné oblečenie a pomôcky sú samozrejmosťou.

+ Nie je ničím viazaný, po skončení štúdia na strednej škole môže pokračovať v štúdiu na vysokej škole.

KDE JE MOŽNÉ ŠTUDOVAŤ DUÁL PRE OBCHOD

Svojich budúcich kolegov si obchodné reťazce vychovávajú na 11 stredných odborných školách v Bratislave, Košiciach, Nitre, Novom Meste nad Váhom, Nových Zámkoch, Poprade, Prešove, Trenčíne, Vranove nad Topľou, Zvolene a Žiline a odbornú prax v súčasnosti zabezpečujú v 228 certifikovaných prevádzkach po celom Slovensku. Všetky informácie o prihláškach na duálne štúdium obchodu, výške štipendia, či hodinovej mzdy za odbornú prax a ďalších benefitoch od jednotlivých obchodných reťazcov, spolu so zoznamom spolupracujúcich stredných škôl, nájdete na stránke www.podstudovatobchod.sk.