Platená prax a príspevok na stravu. 5 dôvodov, prečo študovať obchod duálnou formou

Dátum: 21. októbra 2019

Obchod je lákavejšie odvetvie, ako by si si myslel.
Zdroj: emefka.sk  Dátum: 21.10.2019 Autor: molnarova
https://emefka.sk/platena-prax-a-prispevok-na-stravu-5-dovodov-preco-studovat-obchod-dualnou-formou/
Výber strednej školy sprevádza neľahké rozhodovanie, keďže jeho výsledok má priamy súvis s kariérnymi krokmi, ktoré po jej ukončení podnikneš. Ale pokoj, žiaden stres, o nič také predsa nejde… ha, ha, ha. Ale ide, a ty to vieš.
Celé to však nemusí byť taká dráma, ako si myslíš, stačí, keď svoj prvotný výber okresáš na niekoľko sľubných odborov. A keďže ti chceme pomôcť, rozhodli sme sa ti jeden z nich trošku priblížiť.
Obchod. Pre mnohých to nie je prvá voľba, na ktorú pri zmienke strednej školy pomyslia, napriek tomu je to však veľmi atraktívne odvetvie. Obchod má prácu pre každého šikovného uchádzača a po priemysle je druhým najväčším zamestnávateľom na Slovensku.
Ako bonus sa dá na 13 slovenských školách študovať duálnou formou. Čo to ale tá duálna forma je a aké výhody študentom poskytuje

1. Získaš finančné benefity už počas štúdia
Obrovskou výhodou duálneho vzdelávania je fakt, že veľkú časť zo svojho štúdia stráviš na pracovisku. Preto je len fér, že za svoju prácu dostaneš aj finančné ohodnotenie. Nebudeš musieť hľadať brigády, ani sa spoliehať na vreckové od mamy. Okrem toho sa môžeš tešiť na príspevok na cestovanie, stravu či ubytovanie.

2. Po ukončení štúdia máš isté pracovné miesto
Predstava náročného hľadania zamestnania po skončení školy je vec, z ktorej sa nejednému študentovi sťahujú polky. Mladých je požehnane, konkurencia každým rokom rastie a šanca, že sa ti po maturite podarí ukoristiť teplé miestečko podľa tvojich predstáv, je o to nižšia.
S duálnym vzdelávaním táto nepríjemná záležitosť padá. Pracovné miesto aj s možnosťou kariérneho rastu máš totiž garantované.

3. Miesto svojej praxe si vyberáš sám
Nemusíš mať strach, že ťa na prax šupnú na pobočku, kde budeš celý rok sedieť ako tĺk, tŕpnuť a čakať, kedy to už konečne skončí. Miesto svojho pôsobenia si vyberieš sám ešte pred prijímačkami, a teda budeš mať stopercentnú istotu, že skúsenosti z tejto študijnej časti jedného dňa reálne využiješ.

4. Polovicu študijného času stráviš v predajni
Teória je dôležitá, ale len tá to za teba v živote neodmaká, a keď ju nevieš aplikovať do praxe, si nahraný. Duálne vzdelávanie ti však pomôže pretaviť teoretické znalosti do praktických zručností. 50 percent celkového času stráviš na jednej z 261 certifikovaných predajní obchodných reťazcov a do konca štúdia budeš mať „know-how“ v malíčku.

5. Ukážka najnovších technológií a trendov
Žijeme v dobe modernej, technológie napredujú závratným tempom a obchodný sektor nie je žiadnou výnimkou. Bežný študent nemá možnosť dostať sa k nim a už vôbec nie držať s nimi krok. Duálne vzdelávanie ti ich nielenže všetky predstaví, ešte ťa s nimi aj naučí pracovať.
Po prečítaní predchádzajúcich riadkov ti musí byť jasné, že obchod je naozaj lákavé odvetvie, ktoré si zaslúži férovú šancu. Je moderné, dynamické a práve vďaka duálnemu vzdelávaniu je jednoduché sa v ňom uplatniť.
„Moderný obchod pre mňa znamená služby pre zákazníkov, maximálnu kvalitu, serióznosť aj vzdelávanie. Je to oblasť, ktorá sa neustále vyvíja smerom dopredu a urobím maximum, aby som pomohol rozvoju moderného obchodu na Slovensku,“ hovorí Martin Krajčovič, predseda Slovenskej aliancie moderného obchodu. Poď študovať obchod a prispej k vízii jeho lepšej budúcnosti aj ty.