SAMO víta rozhodnutie hlavného hygienika SR zrušiť sanitárny deň

Zdroj: www.teraz.sk, Autor: Jakub Kotian (TASR)

Dátum: 19. júna 2020

Slovenská aliancia moderného obchodu (SAMO) víta rozhodnutie hlavného hygienika SR zrušiť nedeľu ako sanitárny deň. Uviedol to pre TASR predseda SAMO Martin Krajčovič v reakcii na piatkové oznámenie premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) a hlavného hygienika SR Jána Mikasa o tom, že sa od 20. júna ruší povinnosť obchodov mať nedeľu ako tzv. sanitárny deň.

„Obchodníci združení v SAMO vykonávajú aj bez nariadení hygienické a sanitárne opatrenia v priebehu dňa a kompletnú sanitu každý deň po zatvorení prevádzok. Zákazníci sa preto vôbec nemusia obávať zníženia hygienických štandardov pre zrušenie sanitárneho dňa,“ spresnil Krajčovič.

Premiér a hlavný hygienik SR v piatok ráno informovali, že povinný tzv. sanitárny deň v obchodoch v nedeľu sa od soboty 20. júna ruší. „Ruší sa povinnosť uzatvoriť všetky maloobchodné prevádzky v nedeľu a zároveň sa ruší povinnosť prevádzkovateľov priestorov maloobchodných prevádzok pre každú nedeľu v mesiaci vykonávať povinnú dezinfekciu priestorov predmetných prevádzok, teda tzv. sanitárny deň,“ spresnil Mikas. Kontroly vykonávania sanitácie budú podľa Mikasa vykonávať regionálne úrady verejného zdravotníctva tak ako doteraz.