V reťazcoch pribudli slovenskí výrobcovia

Dátum: 12. júna 2018

Zdroj: STV1 , Relácia: 19:00 Správy RTVS, Dátum: 11.06.2018

Viliam STANKAY, moderátor
——————–
Na pulty obchodných reťazcov sa za viac ako rok podarilo dostať 166 nových slovenských dodávateľov. Uviedla to ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná pri vyhodnotení prvej fázy projektu Chcem dodávať. Rezort ho spustil s obchodnými reťazcami vo februári minulého roka, chce tak podporiť slovenských výrobcov. V rámci projektu majú preto s reťazcami dohodnuté miernejšie podmienky pri dodávkach.

Katarína FAŠIANGOVÁ, predsedníčka Slovenskej aliancie moderného obchodu
——————–
Členovia SAMO, obchodné reťazce vytvárajú priestor na pulty malých a stredných dodávateľov. Vychádzajú im v ústrety v tom, že im umožňujú, ak ten malý výrobca nie je schopný zaviesť celé Slovensko, tak je možné zaviesť jednu, dve predajne. Vytvárajú im špeciálne priestory na pultoch svojich predajní.

Gabriela MATEČNÁ, ministerka pôdohospodárstva SR /nom. SNS/
——————–
Snaha ministerstva robiť takúto politiku, podporu slovenských lokálnych produktov je dobrá nielen pre samotných producentov, pre samotný obchod, ale samozrejme aj pre našu krajinu. Pretože tým, že produkujeme na Slovensku, zamestnávame na Slovensku, staráme sa o krajinu to je niečo čím sa vieme a chceme pochváliť aj naďalej, aj do budúcna.